Masło shea

Masło shea (masło karite) - olej roślinny wytwarzany z nasion afrykańskiego drzewa z gatunku masłosz Parka (Vitellaria paradoxa), rosnącego w Afryce w środowisku naturalnym. Drzewo owocuje dopiero po 30 latach, a najobficiej po około 50 latach. Najlepsze masło jest tłoczone na zimno i nierafinowane, charakteryzuje się kremowym kolorem i naturalnym, łagodnym zapachem. Jest bardzo uniwersalnym kosmetykiem, jakim obdarzyła nas natura.

Masło shea jest źródłem fitosteroli (kampesterol, stigmasterol, β-sitosterol, α-spinasterol, γ-7-awenasterol) i nienasyconych kwasów tłuszczowe m.in. kwas oleinowy (40-50%) i linolowy (4-10%), a także kwasy nasycone: palmitynowy (2-6%) i stearynowy ( 35-45%). Polifenole, takie jak: kwas galusowy, gallataniny, kwercetyne, kwas trans cynamonowy – naturalny filtr UV. Witaminy A i E.

Właściwości:

  • Przeciwzapalne, antybakteryjne;
  • Regenerujące, nawilżające, natłuszczające;
  • Fotoochronne, normalizujące, łagodzące;
  • Antyoksydacyjne, ujędrniające, wygładzające.

Masło karite wykazuje działanie pielęgnacyjne, nawilża i natłuszcza nie pozostawiając tłustej warstwy. Dobrze się wchłania, długo pozostaje w głębszych warstwach skóry pozostawiając skórę miękką i gładką. Jest naturalnym filtrem UV o współczynniku około 2-3, nie alergizuje. Polecany dla każdego typu skóry; dla cery suchej doskonale ją nawilży i natłuści, chroniąc ją przed czynnikami atmosferycznymi, wysuszeniem, wspomaga utrzymanie wody w komórkach skóry. Dla cery tłustej normalizuje wydzielanie sebum, nie zatyka porów, pomocny przy chorobach skóry (trądzik, łuszczyca, egzema, dermatozy, wysypki skórne, swędzenie skóry, opryszczka), działa łagodząco i odżywczo. Substancje w nim zawarte przyśpieszają gojenie się ran, podrażnień i stanów zapalnych poparzeń słonecznych, zabliźnia i regeneruje. W kosmetyce stosowane jest jako środek przeciwzmarszczkowy, zawarta w nim witamina A i E pomaga redukować zmarszczki, zmiękcza, ujędrnia, uelastycznia i wygładza skórę. Masło shea wspomaga produkcję włókien kolagenowych, jest doskonałe w walce z cellulitem i zwiotczałą skórę. Zapobiega powstawaniu przebarwień, wyrównuje koloryt skóry, działa przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie. Odżywia i regeneruje włosy oraz skórę głowy, nadaje włosom sprężystości i blasku. Sprawdza się również jako produkt do masażu, pielęgnacji dzieci i w okresie ciąży w celu przeciwdziałaniu rozstępom. Jako składnik używane jest w produkcji kremów, lotionów, kosmetyków do makijażu, kremów do opalania, kremów po goleniu i mydeł.

NASZE PRODUKTY ZAWIERAJĄCE "Masło shea"
Peeling do ciała kawa BIOnly wellness
BIOnly wellness, 300 ml
36,00 zł
Linia BIOnly wellness mango
BIOnly wellness
100,00 zł
Peeling do ciała mango BIOnly wellness
BIOnly wellness, 300 ml
36,00 zł
Masło do ciała mango BIOnly wellness
BIOnly wellness, 200 ml
40,00 zł
Linia BIOnly wellness pomarańcza
BIOnly wellness
100,00 zł
Masło do ciała pomarańcza BIOnly wellness
BIOnly wellness, 200 ml
40,00 zł
Peeling do ciała pomarańcza BIOnly wellness
BIOnly wellness, 300 ml
36,00 zł
Maska do włosów z olejem konopnym i CBD
BIOnly cbd, 500 ml
50,00 zł
Masło do ciała
BIOnly cbd, 300 ml
50,00 zł
Mus do ust miodowo-makowy
BIOnly organic, 15 ml
20,00 zł
Masło do tatuażu z olejem konopnym
BIOnly roots, 50 g
30,00 zł
Balsam do brody miodowo-konopny BIOnly roots
BIOnly roots, 60 ml
65,00 zł
Zestaw makowy BIOnly roots
BIOnly roots
215,00 zł
Balsam do brody miodowo-makowy BIOnly roots
BIOnly roots, 60 ml
65,00 zł
Mleczko do rąk i ciała z olejem makowym
BIOnly nature 300 ml
36,00 zł
Krem do rąk z olejem makowym
BIOnly nature 100 ml
20,00 zł
Zestaw konopny BIOnly roots
BIOnly roots
215,00 zł
Emolientowa odżywka do włosów
BIOnly nature, 300 ml
35,00 zł
Skontaktuj się z nami
Rozumiem akceptuję

Administratorem Państwa danych osobowych zbieranych za pośrednictwem strony www.bionly.pl jest NoveltyUNIT, miejsce wykonywania działalności oraz adres do doręczeń: ul. Mieczykowa 30, 35-604 Rzeszów, NIP: 8133052276, REGON: 180393391, adres poczty elektronicznej (e-mail): info@bionly.pl. Państwa dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a) rozporządzenia ogólnego w sprawie ochrony danych osobowych (RODO). Dane mogą być przetwarzane w celu przesyłania informacji handlowych drogą elektroniczną w celu marketingu bezpośredniego – odpowiednio w związku z art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną lub art. 172 ust. 1 Ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku – Prawo Telekomunikacyjne, w tym kierowanych w wyniku profilowania, o ile użytkownik wyraził stosowną zgodę. Dane mogą być udostępnione wyłącznie podmiotom, które obsługują Administratora lub jego podwykonawcom. Dane będą przetwarzane przez czas ważności zgody lub do czasu ustania celu dla jakiego zostały zebrane. Przysługuje Panu/i prawo żądania dostępu do Pana/i danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przeniesienia danych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajdą Państwo w Polityce Prywatności.