Rumianek pospolity

Rumianek pospolity (Matricaria chamomilla L.) rumianek lekarski, rumianek apteczny, kamilki, ang. German chamomile, camomile – to jednoroczna roślina z rodziny astrowatych, niezwykle aromatyczna. Surowcem leczniczym jest koszyczek – Anthodium Chamomillae. Pochodzi ze wschodniej części obszaru Morza Śródziemnego, powszechna także w Polsce.

Głównym składnikiem koszyczka rumianku jest olejek eteryczny (nawet do 1,5 %), w skład którego wchodzą (-)-α-bisabolol oraz tlenki bisabololu A, B i C, farnezen, myrcen, kadinen, matrycyna. Ponadto w kwiatach znajdują się pochodne flawonowe, tj. apigenina i 7-glukozyd apigeniny. Inne związki obecne w przetworach rumianku, to kumaryny, kwasy fenolowe i polisacharydy.

Właściwości:

  • Regenerujące, przeciwzapalne, zmiękczające;
  • Łagodzące, antyoksydacyjne, wzmacniające;
  • Oczyszczające, ściągające, antyseptyczne;
  • Rozświetlające, gojące, przeciwalergiczne.

Rumianek pospolity stosowany zewnętrznie w kosmetyce, jak również leczniczo. Ceniony jest przede wszystkim za działanie antybakteryjne, przeciwzapalne i przyśpieszające gojenie się ran. Uznawany jest za doskonałe remedium przy wielu problemach skórnych, tj. zapalenie skóry i błon śluzowych, alergie skórne, oparzenia słoneczne i termiczne I i II stopnia, rumień skórny, owrzodzenia, świąd, rany i podrażnienia skórne, egzema, hemoroidy, stany zapalne narządów rodnych, zapalenie spojówek, bakteryjne infekcje jamy ustnej i gardła.
Polecany jest do cery wrażliwej, suchej, trądzikowej, tłustej, czy ze skłonnością do reakcji alergicznych. Poza tym, rumianek znajduje zastosowanie w kosmetykach poprawiających kolor skóry (rozjaśnia i zmniejsza przebarwienia), zapobiega starzeniu się skóry, zmiękcza i ujędrnia skórę. Wykorzystywany również do pielęgnacji niemowląt i małych dzieci, a także jako komponent w kremach łagodzących podrażnienia skóry po goleniu i depilacji. W pielęgnacji włosów szczególnie polecany dla włosów blond; nadaje im intensywności, rozjaśnia, wzmacnia oraz działa odświeżająco i przeciwłupieżowo.

NASZE PRODUKTY ZAWIERAJĄCE "Rumianek pospolity"
Żel pod prysznic z olejem konopnym
BIOnly roots, 300ml
30,00 zł
Zestaw makowy BIOnly roots
BIOnly roots
215,00 zł
Płyn micelarny z olejkiem eterycznym z szałwii muszkatołowej 3w1
BIOnly organic, 500 ml
19,00 zł
Szampon do brody z olejem makowym
BIOnly roots
35,00 zł
Szampon do włosów z olejem makowym
BIOnly roots
45,00 zł
Szampon do włosów przetłuszczających się
BIOnly nature, 300 ml
27,00 zł
Szampon do włosów normalnych
BIOnly nature, 300 ml
27,00 zł
Odżywczy szampon z olejem makowym
BIOnly organic 300 ml
36,00 zł
Szampon regeneracyjny
BIOnly nature,300 ml
27,00 zł
Odżywczy żel pod prysznic z olejem makowym
BIOnly organic, 300 ml
36,00 zł
Antyalergiczny żel pod prysznic 2w1
BIOnly nature, 300 ml
26,00 zł
Skontaktuj się z nami
Rozumiem akceptuję

Administratorem Państwa danych osobowych zbieranych za pośrednictwem strony www.bionly.pl jest NoveltyUNIT, miejsce wykonywania działalności oraz adres do doręczeń: ul. Mieczykowa 30, 35-604 Rzeszów, NIP: 8133052276, REGON: 180393391, adres poczty elektronicznej (e-mail): info@bionly.pl. Państwa dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a) rozporządzenia ogólnego w sprawie ochrony danych osobowych (RODO). Dane mogą być przetwarzane w celu przesyłania informacji handlowych drogą elektroniczną w celu marketingu bezpośredniego – odpowiednio w związku z art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną lub art. 172 ust. 1 Ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku – Prawo Telekomunikacyjne, w tym kierowanych w wyniku profilowania, o ile użytkownik wyraził stosowną zgodę. Dane mogą być udostępnione wyłącznie podmiotom, które obsługują Administratora lub jego podwykonawcom. Dane będą przetwarzane przez czas ważności zgody lub do czasu ustania celu dla jakiego zostały zebrane. Przysługuje Panu/i prawo żądania dostępu do Pana/i danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przeniesienia danych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajdą Państwo w Polityce Prywatności.